1. den
Zahájení a úvod

Rudolf Jindrák
Velvyslanectví České republiky na Slovensku
Rudolf Jindrák se dlouhodobě zabývá vztahy se zeměmi střední Evropy. V minulosti působil jako český velvyslanec v Maďarsku, Rakousku a především v Německu, kde vedl ambasádu téměř osm let. Podílel se například na přípravě Česko-německé deklarace. Mezi lety 2014 – 2015 pracoval také jako náměstek ministra zahraničí. Před nástupem do funkce velvyslance České republiky na Slovensku byl několik let ředitelem zahraničního odboru v Kanceláři prezidenta republiky.

Michal Pokorný
EIF
Michal Vysokoškolské vzdelanie získal na Fakulte ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. V rokoch 1996 – 1997 pracoval ako obchodný zástupca v spoločnosti Devín Real, a. s., Turčianske Teplice. V rokoch 1997 – 1999 pôsobil v APIS, a. s., Turčianske Teplice ako obchodný zástupca pre Poľsko a zástupca riaditeľa obchodu s energetickými komoditami. V rokoch 1999 – 2007 pracoval v spoločnosti Slovenské elektrárne, a. s., na rôznych pozíciách: ako asistent generálneho riaditeľa, Senior Trader – Area Manager, vedúci oddelenia dlhodobého a krátkodobého obchodovania a vedúci oddelenia Front Office. V rokoch 2006 – 2010 bol riaditeľom a konateľom Epool, s. r. o., Nitra. Od roku 2010 do 2021 bol členom predstavenstva (od 2012 do 2016 zastával post podpredsedu predstavenstva) SEPS, a.s. V súčasnosti je strategickým riaditeľom Energetického investičného fondu.

Pavel Šolc
ČEPS
Působil jako poradce ministra průmyslu a obchodu, na ministerstvu v minulosti ve funkci náměstka řídil sekci energetiky a významně se podílel na formulování přístupu tuzemské energetiky v oblasti Smart Grid a inteligentního měření. Byl členem představenstva společnosti ČEZ a zároveň vedl úsek Řízení distribučních aktiv. Nyní je členem představenstva ČEPS, a. s.
BLOK 1:

Jiří Strnad
EIF
Jirka ihned po VŠE zamířil do ČEPS, kde se chopil příležitosti poznat ji skrz na skrz. V ČEPS měl na starosti hlavně mezinárodní obchod a související tržní služby. Pod jeho vedením se třeba propojil český, slovenský, maďarský a rumunský denní trh s elektřinou formou market coupling. Po 15 letech společné cesty Jirka překročil hranice a 4 roky prosazoval zájmy SEPS na Slovensku. A to především při rozvoji a integraci trhů, rozvoji dispečerského řízení nebo třeba implementaci evropských právních předpisů. Po dvaceti letech ve státních společnostech rozšířil svůj repertoár o soukromou sféru a moderní energetiku. Svoje know how teď úspěšně uplatňuje v EIF, především v EIFLEXI, kde má na starosti projekty agregace flexibility. Ve svém volném čase vede platformu ČSEF.

Jiří Janda
LTW battery
Jiří je obchodní ředitel ve společnosti LTW battery, která od roku 2012 soustavně tvoří autonomní energetické systémy pro strategické partnery, které vyústilo ve strategickou spolupráci s LG energy solution pro rozvoj BSAE na Česko-Slovenském energetickém trhu s důrazem na výkon s durabilitou.

Jan Kořán
KF Legal
Jan Kořán souběžně absolvoval magisterské studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy (obor právo) a bakalářské a magisterské studium na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy (obor politologie). Od počátku své profesní dráhy působí v advokacii. Od roku 2007 je Jan Kořán advokátem a společníkem v Advokátní kanceláři KF Legal, s.r.o. Při výkonu advokacie se dlouhodobě specializuje na oblast energetického práva a oblast práva životního prostředí a poskytuje právní služby klientům z této oblasti, věnuje se rovněž přednáškové činnosti. V rámci své praxe se zabývá nejrůznějšími otázkami souvisejícími s energetikou, zejména elektroenergetikou a teplárenstvím a podporou obnovitelných zdrojů energie. Je členem rozkladové komise Energetického regulačního úřadu. V oblasti životního prostředí se zabývá mj. problematikou odpadů, územním a stavebním řízením, posuzováním vlivů na životní prostředí (EIA), nakládáním s radioaktivními odpady, nakládáním s vodami atd., podílí se i na legislativních pracích.

Eduard Michna
PV SERVICE PLUS
Eduard je jedním ze zakládajících členů společnosti PV SERVICE PLUS s.r.o. Zabývá se servisem a realizací fotovoltaických elektráren více než 15 let. Nynější hlavní zaměření směřuje k hledání optimálních řešení a inovativní činnosti především v odvětví bateriových úložišť a jejich řízení a implementací do současných energetických projektů.

Stanislav Cingroš
TESLA ENERGY GROUP
Stanislav Cingroš má dlouholeté zkušenosti v oblasti informačních technologií a energetiky. Od roku 2000 pracoval na různých pozicích v mezinárodních společnostech zaměřených na telekomunikace a informační technologie V roce 2017 stál u zrodu projektu 2nd life bateriových úložišť (využití lithiových baterií z elektromobilů v energetice) a v roce 2021 bylo toto průmyslové bateriové úložiště uvedeno na trh. Ve smyslu udržitelného rozvoje energetiky navrhl a zastřešoval projekt výzkumu a vývoje v oblasti recyklace lithiových baterií, kde se v rámci projektu podařilo dopracovat proces recyklace až do úrovně separace jednotlivých zájmových kovů. V současné době řídí aktivity TESLA ENERGY STORAGE v České republice, dále se v navazujících projektech věnuje recyklaci lithiových baterií a je jedním ze spoluzakladatelů konzultační společnosti APPSEN.
BLOK 2:

Blahoslav Němeček
EY
Je renomovaný energetický expert, který působil na postu místopředsedy Energetického regulačního úřadu (ERÚ) a ředitele sekce regulace. Pracoval rovněž v několika mezinárodních orgánech, mimo jiné v pracovních skupinách a řídicím výboru CEER (Council of European Energy Regulators). Za Českou republiku byl rovněž členem Regulační rady agentury ACER (Agency for the Cooperation of Energy Regulators). Nyní zastává funkci výkonného ředitele ve společnosti Ernst&Young, s.r.o.

Stanislav Trávníček
Vystudoval inženýrské a doktorské studium na Českém vysokém učení technickém v Praze na Fakultě elektrotechniky se zaměřením na ekonomiku a řízení energetiky. V roce 1995 začal pracovat v oblasti informačních technologií. Energetikou se pracovně zabývá od roku 1998. V letech 2004–2012 působil jako ředitel Odboru elektroenergetiky ERÚ. V jeho kompetenci byla zejména tvorba vyhlášek a analýzy při stanovení regulovaných cen. Byl také členem pracovních skupin za elektřinu v organizaci CEER a ACER v Bruselu. V letech 2005–2008 předsedal výboru účastníků trhu při OTE. Od roku 2012 se jako manažer ve společnosti Ernst & Young podílel na modelování a designu různých aspektů trhu s elektřinou. Zabýval se také strategickým poradenstvím pro energetické společnosti v České republice a v regionu střední a východní Evropy, zejména analýzami dopadů evropské a národní legislativy na účastníky trhu, návrhy tarifních modelů a problematikou využití nových technologií a procesů v energetice. Dne 1. srpna 2019 byl jmenován předsedou Rady ERÚ.

Jozef Holjenčík
ÚRSO
Jozef vedie Úrad pre reguláciu sieťových odvetví znova od 06.12.2023, ako predseda štátneho regulačného úradu už pôsobil v rokoch 2007 až 2017 a tento úrad považuje za svoju srdcovú záležitosť. Jeho pracovnou víziou je efektívne fungujúci štátny regulátor, ktorý si dôsledne plní svoju elementárnu úlohu – cenovou reguláciou zabezpečiť, aby slovenské domácnosti platili za energie čo možno najmenej. Vyštudoval Fakultu elektrotechniky a informatiky Slovenskej vysokej školy technickej, mimo práce na úrade sa venoval podnikaniu v oblasti energetiky a tiež výkonu znaleckej činnosti pre odbory elektrotechniky a energetiky, bol výskumným pracovníkom FEI STU a energetickým auditorom.

Jiří Feist
EP Power Europe
Jiří Feist zastává pozici výkonného ředitele pro strategii v EP POWER EUROPE. Je členem představenstev a dozorčích rad v několika společnostech sdružených pod skupinou EPH. V předchozích zaměstnáních působil na postu ředitele pro strategii ve skupině ČEZ a ředitele úseku Strategie a Ústředního energetického dispečinku v ČEPS. Během své třicetileté praxe v energetice vystřídal různé pozice v organizacích, jako jsou Eurelectric, UCTE, CENTREL, Teplárenské sdružení ČR a Svaz průmyslu a dopravy ČR. Podílel se také na řadě mezinárodních projektů, například na severojižním propojení evropských přenosových soustav a dalších.

David Najvar
SUAS GROUP
V oblasti energetiky, investic a výstavby technologických celků se David pohybuje již od roku 1992. Od roku 2000 stál v čele paroplynové elektrárny ve Vřesové, kterou vedl do roku 2012. Následně měl jako obchodní ředitel na starosti prodej elektrické energie, tepla a chemických produktů. V roce 2019 byl pověřen řízením celého Zpracovatelského úseku. V červnu 2020 se stal místopředsedou představenstva společnosti Sokolovská uhelná a skupiny SUAS GROUP, od ledna 2025 je předsedou představenstva skupiny SUAS GROUP a místopředsedou představenstva Sokolovské uhelné. Ve skupině SUAS GROUP má mimo jiné na starosti přípravu a realizaci moderních energetických projektů, v rámci Sokolovské uhelné řídí nasazování energetických zdrojů Skupiny.

René Neděla
MPO
Vystudoval obor automatizované řízení na Ústavu přístrojové a řídicí techniky Strojní fakulty ČVUT v Praze a Masarykův ústav vyšších studií, obor Podnikání a komerční inženýrství v průmyslu. Do pozice náměstka MPO přišel po několikaletém působení v Energetickém regulačním úřadu, kde postupně zastával několik pozic od specialisty regulace v energetice, vedoucího oddělení strategie a poradců, ředitele odboru teplárenství po ředitele sekce regulace.
BLOK 3:

Vladimír Tošovský
ČSRES

Radim Černý
ČEZ Distribuce
Radim je absolventem Západočeské univerzity v Plzni, fakulty elektrotechnické. Svou profesní kariéru zahájil v roce 1995, kdy nastoupil do Severočeské energetiky, a.s. V té době zastával pozici technika rozvoje sítí vysokého napětí. Od roku 2005 působí ve společnosti ČEZ Distribuce, a. s., kde získal mnoholeté zkušenosti na vedoucích pozicích v oblasti strategie, řízení sítí i řízení distribučních aktiv. Na starosti měl mimo jiné projekt Asset management a sjednocení dispečerského řídicího systému. Momentálně zastává roli ředitele úseku Řízení distribuční soustavy, což zahrnuje oblasti Řízení chodu DS (Dispečerské řízení), Řídící a komunikační systémy a Hodnocení provozu. Od roku 2012 je členem představenstva ČEZ Distribuce, a. s. a v únoru 2019 se stal místopředsedou představenstva.

Karol Kósa
SEPS
V letech 1997 – 2003 studoval na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě, obor Elektroenergetika. Doktorské studium absolvoval v letech 2007 – 2012 se zaměřením na dopad větrných elektráren na elektrizační soustavu SR. V období 2002 – 2021 působil ve společnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s., od roku 2013 jako výkonný ředitel sekce rozvoje přenosové soustavy. V letech 2021 – 2023 pracoval ve společnosti Transpetrol, a.s., kde zastával řídící pozice v oblasti provozu a přepravy ropy. Od roku 2024 opět působí jako výkonný ředitel rozvoje přenosové soustavy v SEPS, a.s.

Pavel Šolc
ČEPS
Působil jako poradce ministra průmyslu a obchodu, na ministerstvu v minulosti ve funkci náměstka řídil sekci energetiky a významně se podílel na formulování přístupu tuzemské energetiky v oblasti Smart Grid a inteligentního měření. Byl členem představenstva společnosti ČEZ a zároveň vedl úsek Řízení distribučních aktiv. Nyní je členem představenstva ČEPS, a. s.

Miloš Nagy
ZSE
Aktuálne riaditeľ divízie Asset manažmentu v spoločnostiach Západoslovenská distribučná, a.s. a Východoslovenská distribučná, a.s. Vyštudoval FEI STU v Bratislave odbor Elektroenergetika – Výroba, prenos a distribúcia elektrickej energie a celú profesionálnu kariéru pôsobí v elektroenergetike. Začínal ako skúšobný technik digitálnych ochrán. V skupine ZSE pôsobí od roku 2009.
2. den
BLOK 4:

Martin Kašák
ČEPS
Martin Kašák, ředitel sekce Energetický trh ČEPS, a.s. Vystudoval Elektrotechnickou fakultu Českého vysokého učení technického v Praze, obor Ekonomika a řízení elektrotechniky a energetiky. Od roku 2002 působí v oblasti energetiky a během své dosavadní praxe se účastnil zejména různých zahraničních projektů ve skupině ČEZ. Před nástupem do ČEPS působil čtyři roky jako ředitel sekce Správa společnosti ČEPS Invest.
BLOK 5:

Žaneta Müllerová
SUAS Commodities

David Kučera
PXE
Je absolventem ČVUT – Fakulty elektroinženýrské a Clemson University v USA, odkud si odnesl titul MBA. S obchodováním s elektřinou má dlouholeté zkušenosti, které získal na postu finančního ředitele a člena představenstva švýcarské společnosti AtelEnergy AG (původně Entrade AG), kde pracoval od května 2000, tj. prakticky od založení této společnosti. Díky svým předchozím znalostem financí a risk managementu měl ve společnosti mimo jiné na starosti právě tyto činnosti. Mezi jeho úspěchy patří vybudování profesionálního zázemí společnosti AtelEnergy v Praze a dále pak nalezení strategického investora, který kapitálově vstoupil do společnosti. Před nástupem do Entrade/AtelEnergy AG pracoval ve společnosti Patria Finance, a.s., v oddělení Corporate Finance. Nyní je ředitelem Energetické burzy Praha.

Richard Kabele
EDC

Michal Puchel
Michal je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, E.ON Academy Energy Series a Prince Foundation 5th Edition. Energetice se věnuje od roku 1999, tedy celý profesní život. Mimo jiné pracoval jako analytik společnosti Accenture, ředitel firmy Euroenergy, vedoucí úseku strategie a regulace Západoslovenské energetiky a také jako vedoucí odboru zajišťování přenosových a systémových služeb ve společnosti ČEPS, a.s. Od 1. dubna 2021 je členem představenstva společnosti OTE, a.s. Od 30. června 2021 vykonává funkci předsedy představenstva OTE, a.s.

Kamil Peteraj
OKTE
Kamil absolvoval Wirtschaftsuniversität vo Viedni, Fakultu managementu Univerzity Komenského a Bratislavskú vysokú školu práva. Od roku 2012 pôsobil v manažérskych pozíciách v súkromnej sfére i štátnej službe. Má skúsenosť aj z prostredia energetiky. V rokoch 2014 – 2017 bol v predstavenstve spoločnosti eustream, ktorá je prevádzkovateľom prepravnej siete plynu na Slovensku a patrí do portfólia holdingu EPH. V období rokov 2018 – 2020 pôsobil ako generálny tajomník služobného úradu na Ministerstve kultúry SR. V súčasnosti pôsobí vo vedení spoločnosti OKTE.

Michal Dubeň
ZSE Energia
Michal na trhu s elektrinou pôsobí od roku 2003. Začínal v obchodnom oddelení Stredoslovenskej energetiky, a.s. v Žiline, krátko po vstupe zahraničného akcionára EDF, kde vystriedal viacero pracovných pozícií. Z pozície vedúceho teamu nákupu a riadenia portfólia odišiel v roku 2007 pracovať do Švajčiarska pre firmu Aare-Tessin for Electricity Limited (ATEL) na pozíciu country manažéra pre slovenský trh s elektrinou. Špecializoval sa na dlhodobé obchody pre región strednej Európy vrátane cezhraničných prenosov. Firma ATEL sa po fúzii s EOS v roku 2009 premenovala na ALPIQ a stala sa najväčšou švajčiarskou energetickou firmou. V roku 2012 po návrate zo Švajčiarska krátko pôsobil ako riaditeľ sekcie nákupu a podpory predaja elektriny v Slovenskom plynárenskom priemysle. Po zavŕšení stabilizácie nového komoditného businessu v SPP, a.s. sa v roku 2013 vrátil do skupiny ALPIQ na pozíciu riaditeľa pre rozvoj pre český a slovenský trh. V tomto období sa okrem koncových zákazníkov a obnoviteľných zdrojov venoval aj implementácii plynu ako novej komodity v entite Alpiq Energy SE, Praha a riadil plynový projekt v regióne strednej Európy a severného Balkánu. Od apríla 2017 je riaditeľom divízie nákupu energií a obchodu s plynom a člen predstavenstva ZSE Energia, a.s kde je zodpovedný aj za obchodné riadenie 430MW paroplynovej elektrárne Malženice.